HELEN CHANNEL - международный форум-рупор об исследованиях прошлых воплощений, а также о жизни в текущем воплощении

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.



К чату "Будни ап..." 2.0 Война-2022 (ч.3) - архив хроник журналиста

Сообщений 41 страница 60 из 419

41

Оголошення на паркані. Куплю 2-3 полонених москалів для роботи на городі у весінньо-осінній період .

***
Яким вже треба буде ідіотом, щоб тебе одночасно засудили і Папа Римський, і таліби

***
Російські війська спантеличені - їм обіцяли квіти, але не уточнили, що на могилу.

**
- Як українці називають російський спецназ?
- «Котлета по-київські».

***
Донька в Німеччині почула, як начальник російського Генштабу похвалився, що їхня армія «стрімким рейдом просунулась углиб на 12 кілометрів». «Тю», каже: «Я за день із собакою більше нагулюю».

***
Москалі помирають тут на годину раніше, ніж вдома… Дивись. Він о12:00 виїхав і тут об 11:40 загинув. Прямий портал в пекло.

***
Ферма з вирощування раків закуповує тушки окупантів, дрібний та великий опт. Можливий самовивіз.

***
Країна, на гербі в якої курка, ніколи не переможе країну, на гербі в якої виделка.

***
Новий пароль українця:
«Я сиділа у крамниці, у своїй новій спідниці, їла стиглі полуниці, їх мокала в цукорницю, що купила у крамниці біля Укрзалізниці. Потім взяла паляницю, і чорницю, і суницю, перекинула рушницю й надіслала блискавицю прямо ворогові в пицю».
**

У полоненого мокшанина наші запитали: «хочеш питки?». Помер від страху. Мова таки має значення!!!
***

Названа основна причина втрат у російській армії – це вигорання на роботі.

**
- Доктор, у мене комплекс Наполеона.
- З чого ви взяли?
- Дуже хочу Москву спалити!

**
Привезли в росію тіло солдата. Родичі цікавляться, чому помер, відповідають, що від короновірусу, а чому без голови? Новий ірпінський штам…

***
Українці почали давати хабарі за вступ до тероборони.

***
Київ прийняв два Майдани, два фінали Євробачення, один фінал Ліги Чемпіонів і має прийняти фінал російської федерації.

А де можна почитати новини про ковід? Хочу трохи розлабитися.

***
У московському банку
- Ви доллари прадайотє?
- Нєт, паказиваєм.
- Красівоє...

***
Лікарка у військкоматі: "Як служити, так усі хворі, а як воювати, то всі здорові…"

0

42

К чату "Будни ап..." 2.0 Война-2022 (ч 3) - архив хроник
К чату "Будни ап..." 2.0 Война-2022 (ч 3) - архив хроник
К чату "Будни ап..." 2.0 Война-2022 (ч 3) - архив хроник

0

43

Перший день війни...
Я прокинулась від вибуху 5-6 ранку не пам'ятаю.
Це був хвилинний стан шоку...очі здавалось вистрибнули з орбіт, а серце зупинилось. Слух загострився і знову вибух...телефон в руки - війна почалась...Це був бій аеропорт Гостоміль, що за 7 км від нас.
Були сумніви, настрій, стан змінювався від тривоги, паніки, до завмирання серця та чіткого аналізу, що зараз саме з нашим будинком, яка відстань вибухів, який вплив...безпечно чи ні.
На щастя батько дітей був поряд в було дав дорослі людини для аналізу ситуації..
Швидко збудили дітей і сиділи в коридорі..
З того часу і всі 8 с хвостиком днів ми війна була поряд, рідко були перерви у вибухах та обстрілах дві-три години.
Ми облаштували коридор та ванну...а самі добирали тривожні валізи..
З кожним вибухом стискалось серце та завмирало, мозок ставав як білий аркуш...
Через декілька годин почалось прийняття в розуміння що небезпеки прям поряд немає... Всім тепер кажу це оманлива безпека, якщо ви чуєте - ви в гарячій точці - збирайтесь і тікайте...7 км це близько...
Потім подзвонила подруга з Гостомелю, тримтячим голосом вона попросилась приїхати до нас з родиною. Я спочатку була в ступорі...тихо сказала так...через 5 хвилин я вже писала і телефонувала: їдьте до нас негайно.
Через пів дня, трошки звикнувши ми пішли в магазин скуповуватись. Це друга помилка. Хоча наголошую це наш досвід. Ми витратили купу грошей на харчі, і все залишили(добре що сусідам, хоч вони після нам теж покинули будинок). Якщо поряд війна треба уходить, а не думати що ви зможете жити з вибухами поряд...за мить 8 км, стає 500 метрів та у вас в дома...це не відстані для вибухів. Слава ЗСУ тримали оборону до нашого дому 8 днів рівно стільки скільки ми там залишались....для нас блогословіння...але хтось там і залишився.
Приїхала подруга  чоловіком та сином 4 роки... налякані та збентеженні...все відбувалось зовсім поряд з ними. Думаю, це чудо та блогословіння, що вони виїхали та доїхали до нас.
Під вікнами вже з 6 ранку стояла пробка з машин, які лишали містечка.
Спочатку ми сиділи при вибухах в коридорі всі.
Потім ми оббігали всі бомбосховища в вони були закриті...нам сказали що коли буде тривога їх відкриють...але може і була колись тривога з центру міста...ми не чули її жодного разу...хоча винищувачі літали досить низько і коли ти їх бачиш і чуеш над головою...то це реально не серце стає, а ти думаєш, якби не наваляти у штани(я вибачаюсь).
Молодша Ліза плакала і боялася...всі інші були в ступорі та напрузі. Я до вечора вже спокійно ходила по квартирі і під час вибухів.
Я слухала і аналізувала, слухала і аналізувала...будинок стоїть, все далеко...новини все далеко аеропорт.(оманливо)
Проаналізувавши наш будинок, хрущовку, кімнати, надивившись порад та досвіду...ми обрали дитячу кімнату з болконом, мінімум тільки двері зі склом, відгородили 2 поверховим дитячим ліжком. На підлозі зробили одне велике ліжко на всіх.
Наші друзі відчули що безпечніше в коридорі і облаштувалися там.
Перед сном Віталік(батько дітей) ще раз сходив по бомбосховищам і те що було відкрито було дуже багато людей і всі вони були в паніці. А ми до вечора всі вже були спокійні моя родина, відносно ситуації...Рішення було що вдома безпечніше і фізично і психічно.
Підвал нашого старого дому це виявився смітник з маленькими вікнами та низькими стелями...не придатний та небезпечний.
Звичайно що ніч майже ніхто не спав тільки малі діти поснули досить швидко...
Такий був перший день...пробки під вікном стояли всю ніч і ще день...
З ранку родина поїхала далі...від всього...і дорога їх теж не була легка, але про те вони самі розкажуть...я дуже за них хвилювалась.
А ми залишились....
Так пройшов перший день...

П.С. мій досвід, це мій, ми орієнтувались на спокій та виважені рішення...ми живі.
Для вас це може не підійти, спускайтесь до бомбосховища та підвалу.
Головне! Спокій! Без паніки! Це врятує ваші життя.

П.С.1. Вдячна досвіду друга з Луганська...який  мені розповів свій досвід...та "Лена, слухай звуки ...."  І інший по виживанню.

П.С.2. Вибачайте що не дуже красива на відео та гармидер...))) Це не перший день, це ми вже звикли зовсім... день 3-4

Дивлюсь відео в розумію що вже не побачу свого будинку...або не таким точно...якщо щось ще залишилось...сум...
Родина Лесечко

0

44

Я заметила, что вся страна стала писать "росия" с маленькой буквы. Я уточнила, что происходит, и вот что оказалось...
Оказалось, это ввели официально.

________

Теперь "россия" с маленькой буквы: Авраменко изменил правописание

07.03.2022 12:58 | 4712

Кристина Маликова

Автор школьных учебников по украинскому языку и литературе и разработчик тестов с ВНО, доцент Киевского университета имени Б.Гринченко, Александр Авраменко разрешил писать название страны агрессора – россия, с маленькой буквы. Об этом сообщает редакция "Днепр Оперативный".

Автор учебников и заданий ВНО, рекомендует писать «россия» с маленькой буквы. Что способствует изменению эмоционального восприятия слова

На национальной образовательной платформе «Всеобразование» появилось его сообщение в стиле тестового задания к ВНО.

«Урок 41. Минулого року я переїхав з Києва до Бучі. Я встиг полюбити це місто. Але мою любов зруйнувала росія. Памятайте про злочини «братського народу»…

После чего спрашиваю, где же допущена ошибка: 1) Києва 2) росія 3) памятайте.

«Друзья, господин Авраменко разрешил писать «россия» с маленькой буквы», сразу прокомментировали на национальной образовательной платформе «Всеобразование»

По словам психологов, при восприятии текста маленькие буквы обладают несколько иным психологическим эффектом, чем прописные буквы. Слово, написанное с маленькой буквы, воспринимается как нечто простое и привычное, мелкое. В то время как большая буква вызывает больше внимания, тревоги, уважения.

Написание с маленькой буквы уменьшает субъективную значимость понятия, делает его обыденным, а иногда и пренебрежительным. Нынешняя тенденция писать с строчной буквы слова, связанные с российской агрессией – это коктейль пренебрежения, сопротивления и враждебности.

Источник: https://dnepr.express/post/teper-rossiy … avopisanie
________________

08.03.2022
Чи існує правило, яке дозволяє писати «росія» з маленької букви: пояснив мовознавець Олександр Авраменко

Сніданок з 1+1

©© Facebook Олександр Авраменко
 
Чи можна писати слово "росія" з маленької букви, керуючись правилами правопису? Пояснив мовознавець Олександр Авраменко.

Філолог Олександр Авраменко на прямому включенні зі студієїю "Сніданок. Онлайн" пояснив, чи можна наразі писати слово "росія" з маленької букви і чи правильно це граматично, якщо керуватися українським правописом?

Декілька днів тому Олександр Авраменко розмістив емоційний пост у себе в Instagram, де на фото показав, як російські загарбники зруйнували місто Буча, де він жив останнім часом. В цьому ж дописі Авраменко натякнув на те, що слово "росія" відтепер доречно писати з маленької букви.

Сьогодні ж в ефірі "Сніданку. Онлайн" Олександр Авраменко сказав:

"Насправді, правило таке є. Воно звучить так: прізвища людей та імена, які вживають зневажливо, пишуть з малої літери. І це правило давнє, воно ще з радянських часів було в нашому правописі. Наприклад, "гітлери", "путіни" ми можемо спокійно писати з малої літери, це відповідає вимогам чинного правопису. А щодо назви країни, цього немає в правописі, але за аналогією, зважаючи на ситуацію в країні, я вважаю, можна застосувати це правило і до неї".

Тож, на думку Олександра Авраменка, слово "росія" цілком доречно писати з малої букви, виражаючи свою зневагу до країни-агресорки.

Наразі, через жахливі злочини росії проти мирного населення України, багато російськомовних українців намагаються переходити у побуті на українську. Ведучі "Сніданку. Онлайн" запитали у Олександра Авраменка поради, як таким людям швидше перейти на українську? Авраменко відповів:

"Найкраща порада – говорити. Пасивна українська (перегляд фільмів, читання книжок) – це добре, але щоб опанувати мову, треба активно говорити нею".

Источник: https://1plus1.ua/snidanok-z-1-1/novyny … -avramenko

_________________

0

45

Истории людей
______________

Друзі, дякую всім хто доклав зусиль до звільнення мешканців-заручників нашого села Перемога та інших сіл Київщини з полону російських терористів. Дякую кожному хто за нас молився і вболівав. Слава Богу, ми вже в Києві. Рашисти розстріляли моїх сусідів, рідні ледве допросились забрати тіла, хоронити на цвинтарі рашисти не дозволили.

Мій чоловік з сусідом викопали могили прямо в дворі.. орки "змилостивились" і дозволили труну для забитих, інших розстріляних просто кидають в яму.. трупи юнаків, що кинули в колону танків пляшки з зап.сум. стягли в розбитий господарський магазин і не допускали мешканців їх ідентифікувати, тому багато  сімей мали найчорніші дні, гадаючи чи не їх пропавшу дитину убито.

Танки і гради стоять прямо в городах, звідти гатять по Броварах. Русанів (село, що межує з нашим через р.Трубіж) - його  вже нема, розтрощили вщент, сильно дісталось і Гоголеву. Але наше село російських почвар затримало - окупанти зосередились на зачистці Перемоги.

Підірваний міст через Трубіж ( де раніше була від ординців сторожова застава "Броварська Січ") не дав окупантам зайти  в Русанів. Наші ЗСУ не дають просунутись рашистам за ці тижні, на цьому напрямку, ні на сантиметр. Іншою стороною протистояння стало те, що виродки розповзлись і отаборились в Перемозі, почавши виміщувати свою нікчемність на мирному населенні.

Танки біля моєї хати ставили так, аби звідкіля не вдар - попадеш у пансіонат для літніх людей. Знищили електропостачання (в пансіонаті електроплити). Води нема - насоси не працюють, в воднап. башті від осколка пробоїна.. колодязі сухі. Не пропустили машину з продуктами, медикаментами і памперсами до стареньких, всім кутком їх годували - сусідка Ганя пекла їм хліб, покійна Таня (яку вбили) віддавала весь надой молока, варили їм картоплю в здоровенному баняку на огні. Слава Богу їх  евакуювали. Нам довелось покинути там свою автівку, бо рашисти з

аборонили на ній виїхати. Про розстріляних - чотири автівки, з білими прапорами, узгодивши з орками вихід, проїхали два їх блокпости, де їм побажали всєво харошева.. і після цього розстріляли в лісосмузі. Пом'янімо всих загиблих наглою смертю в моєму селі Перемозі і по всій Україні..

Виродки навіть Церкви не пошкодували, коли  дізнались що це ПЦУ, вгатили з танка в одне крило, виламали вхідні двері, потрощили підлогу.. Цю давню дерев'яну Церкву навіть нацисти не зачіпали, хоч і спалили все село - була єдина вціліла споруда.

До нас присунула Орда з холодним поглядом убивці, який  якісно виконує свою роботу.. але МИ СИЛЬНІШІ і УКРАЇНА ПЕРЕМОЖЕ!
Надiя Захарчук
_______________

Как много сегодня поднимается злости.
И мне стоит невероятных усилий не вывалиться в это состояние.
Я делаю сознательный выбор быть наблюдателем той своей части, которая сейчас , как зверь на цепи и хочет сорваться со своей цепи.
Я задаюсь вопросм :" И что дальше?"
Куда выпускать "такой заряд"?
Ушла молится.
Передаю Тебе, Господи, свою злость и боль.
Ты управишь, как надо.
Я не справляюсь.
В Твои Руки и в Твою Волю.
🙏🙏🙏🙏🙏
Наталья Базика
_________________

Отредактировано Натали (2022-03-18 03:57:53)

0

46

Максим Яли

ОСТАНОВИТЕ ГЕНОЦИД В МАРИУПОЛЕ!

Все-таки я решил поделиться рассказом моего друга о ситуации в Мариуполе, который смог мне дозвониться вчера.

Ежедневно, ежечасно, ежеминутно город подвергается не только обстрелам из "Градов", артиллерии, но и бомбардировкам жилых массивов и попросту стирается с лица Земли.

Причём рашистская авиация сбрасывает бомбы и в места скопления людей, которые вынуждены выбираться из подвалов для того, чтобы приготовить пищу.

Другого выхода нет, так как если они будут разводить огонь в подвалах , то попросту умрут от удушия.

А теперь на минуту представьте себе,  в каком физическом и психологическом состоянии уже находятся люди, которые безвылазно сидят более двух недель в кромешной тьме , не имея света и воды.

В туалет ходят в ведра.

Представьте теперь запах, который там царит. Те, у кового остались остатки еды,  едят макароны сырыми.

Если они есть, конечно.

Потому как на улицах не прекращается огонь и даже те отчаянные, которые вылазят из плдвалов, чтобы запастись дровами, найти источники воды или приготовить пищу, рискуют и зачастую становятся мишенью рашистов.

Уже есть масса видео, как нелюди расстреливают из танков даже одиночных граждан с поднятыми вверх руками.

По всему городу валяются трупы людей, которых ранее хоть прикрывали пледами. Сейчас в тех районах, где ведутся уличные бои, этого уже давно не делают.

Трупы попросту гниют  и становятся добычей бродячих собак, крыс и т.д.

Но это пока.

Если так и дальше пойдёт, то уже совсем скоро в городе может начаться людоедство, как во времена Голодомора 1932-33 гг.

Да, я тоже искренне  радуюсь за тех, кто смог в последние дни выбраться из этого Ада на Земле и выехать на своих авто из города в сторону Запорожья. Но таких на сегодня чуть более 20 тысяч и многие из них ещё не выехали с оккупированных территорий. Потому что за Бердянском продолжаются бои и огонь со стороны оккупантов по дорогам.

Сегодня мне написал друг, который сумел вчера выехать и сейчас в Бердянске. Там тоже проблемы с продовольствием,  хотя люди как могут помогают и устраивают на ночлег.

Связи в Мариуполе  практически нет, иногда в отдельных районах прерывается с перебоями. Но даже для того, чтобы отправить смс , зачастую необходимо подниматься на крыши домов и подвергать жизнь  риску.

Некоторые люди, которые живут вблизи речки Кальмиус и Кальчик берут воду для питья оттуда. Насколько это опасно говорить не приходится, учитывая их загрязнение промышленным  отходами  металлургических заводов,  но у людей попросту нет выбора.

Раньше они хоть могли есть снег. Сейчас его уже нет.

Я попросил своего знакомого проверить жива ли моя мама и близкие. Но в те районы невозможно пробраться. И даже не только из-за непрекращающегося огня, но и отсутствия дорог, на остатках которых повсюду множество осколков мин и снарядов. А значит и риск проколоть шины.

С каждым днем количество погибших возрастает и оно значительно превышает официальные данные полиции города.

Так как попросту невозможно посчитать количество жертв Геноцида из-за непрекращвющихся боев. Проникнуть в разбомленные дома, где также множество жертв остаются в квартирах.

А сколько еще находится под завалами.

Сегодня по приказу путлера была сброшана авиабомба на здание Драматического театра, в котором от бомбёжек и обстрелов две недели укрывались сотни детей и их матерей.

По предварительным данным, более тысячи детей и женщин погибли или умирают в эти минуты от удушья и ранений. Оккупанты не позволяют спасателям помочь оставшимся в живых.

Путлер намеренно не позволяет уже две недели доставить гуманитарный груз в Мариуполь и позволить хоть немногим гражданам позволить выехать из города на автобусах.

Такова "дипломатия по-путлеровски".

Международное сообщество также не принимает достаточных меры для того, чтобы предотвратить этот Геноцид в ХХ Івеке.

Журналисты не могут туда попасть, чтобы продемонстрировать реальную картину Ужаса.

Сегодня я прочитал, что и немногие сотрудники "Красного креста" уже покинули город.

Поэтому я обращаюсь ко всем журналистам, блоггерам, друзьям, и просто неравнодушным гражданам максимально распространить информацию о Геноциде, который происходит каждую минуту в Мариуполе и жертвами которого становится все больше мирных жителей с каждым днем.

Уже очевидно, что путлер в отчаянных попытках принудить украинское руководство к капитуляции  намерен стереть этот некогда  прекрасный город у моря с лица Земли.

Ему важна территория, а не люди . Ну и заводы,  которые не подвергаются обстрелам.

С каждым днем шансы на эвакуацию даже тех немногих,  ктороые имеют автотранспорт снижаются. Т.к. под постоянными обстрелами остаётся все меньше целых машин. Бензина тоже нет.

Так что если не предпринять решительных мер на МЕЖДУНАРОДНОМ уровне, город превратится в Новый Бабий Яр.

Только невинно убиенных жертв там будет намного больше,  чем в Киеве во время Второй мировой войны

#savemariupol #mariupolSOS #maripol #украинскаяотечественнаявойна #путлер #геноцид #новыйБабийЯр #спаситеМариуполь #Мариуполь

0

47

Игорь Киселев

Смерті, бомбардування. Ракетні удари, техніка, що горить, і бої - це тільки початок важкого кривавого шляху до нормального життя.
Спочатку новина хороша - в середньостроковій та короткостроковій перспективі Росія програла війну.
На цьому хороші новини закінчуються. Росія війну програла, але виграла не Україна, а Захід та Китай. Більше Китай, менше Захід. Втрати Заходу на газовому ринку і стрибок цін на нафту найближчим часом, плюс інші втрати від санкцій. Смаколики у вигляді заморожених рахунків російських фінансових інститутів та олігархів не покриють ці втрати. У Китаю таких проблем немає, вони нічого не втратять, але отримають величезний ринок для своїх реплік на світові бренди та вигідні контракти на енергоносії, оскільки ціни Кремлю диктуватимуть вони, адже інші ринки від путінського каганату йтимуть.
Що ж Україна?
Я далеко не військовий експерт, але навіть мені очевидно, що у військовому сенсі наш шанс в тому, щоб вимотати ворога, змусити втягнути усі резерви і, врешті-решт, перейти до позиційної війни. Це при всім тім, що не можна ні в якому разі допустити котел на сході країни, плюс необхідно зупинити наступ на південному напрямі, відстояти столицю, і якимсь дивом захистити небо. І тільки в цьому важкому стані продовжувати чинити опір агресорові.
Але і під час позиційної війни із стабільним фронтом окупанти без сорому та совісті робитимуть все, щоб спочатку створити, а потім максимально підтримувати стан гуманітарної катастрофи. Такий стан, швидше за все, продовжитися не менше на півроку, а то й рік. Іншими словами сьогодні навесні потрібно розуміти, що важка зима на носі.
Для чого я це пишу?
Для того, щоб пояснити усім тим, хто вже починає намагатися говорити про те, що потрібно погоджуватися на будь-які умови нелюдей, щоб зупинити війну.
Цього робити не можна не лише з точки зору честі, совісті, пам'яті загиблих, права бути вільним та права визначати свою долю, але і з точки зору економічної. Кожен українець повинен зрозуміти, що Захід допомагатиме країні, яка бореться, а потім країні, яка пройде це випробування. Якщо Україна укладе мир на умовах Кремля, то це буде для наших сьогоднішніх партнерів згодою українців з тим станом справ, який буде на момент укладення договору на цих умовах, тобто із згодою жити в зруйнованій країні під дулами автоматів.
Тому у нас єдиний шлях - битися, ті, хто не може битися повинні підносити снаряди, ті, хто не може підносити снаряди повинні терпіти.
Слава Україні!
Ігор Кісельов

0

48

Anatoliy Amelin : Ізнову про відновлення повоєнної економіки.

У мене до Вас Три питання:
1. Чи знали ви, що Корея не є членом НАТО?
2. Ви знали, що Південна Корея досягла економічного успіху виключно завдяки допомозі США після війни 1950-1953 років?
3. Ви знали, що Південна Корея має давній військовий союз зі Сполученими Штатами, допомагаючи США у всіх війнах, починаючи з війни у ​​В'єтнамі та зовсім недавно під час війни в Іраку.

На саміті G20 у Лондоні у 2009 році президент США Барак Обама назвав Південну Корею «одним із найближчих союзників та найкращих друзів Америки».

У 1989 році Південна Корея була серед перших країн, що отримали статус основного союзника, що не входить до НАТО (!)

Але текст не про це, а про роль США у відновленні Південної Кореї після війни та альтернативі "Плану Маршала"

Якщо коротко:
- Допомога США була критично важлива як у перемозі над радянськими агресорами так і у питаннях відновлення (насправді створення з нуля) Корейської економіки
- Річна допомога в окремі періоди часу перевищувала 9% ВВП (не кредит, не інвестиції).
Для України це було б сьогодні еквівалентно $18 млрд. на рік

ДЕТАЛІ:
На момент свого створення в 1948 році Південна Корея вважалася однією з найбідніших держав світу.
Через дванадцять років, у 1960 році, вона залишилася такою ж, з доходом на душу населення приблизно таким же, як на Гаїті.

Цій бідності сприяла низка факторів. Південна Корея була переважно аграрним суспільством

Корея була поділена в 1945 році. Радянський Союз і Сполучені Штати, які потім сприяли створенню двох держав: Корейської Народно-Демократичної Республіки (КНДР) на півночі і Республіки Корея (РК) на півдні.

КНДР успадкувала більшу частину промисловості, більшу частину гірничодобувної промисловості та понад 80% виробництва електроенергії.
https://cutt.ly/KSauKWP

КОРЕЙСЬКА ВІЙНА
Корейська війна - війна між Північною Кореєю і Південною Кореєю з 1950 по 1953 рік.
Війна почалася 25 червня 1950 року, коли Північна Корея вторглася до Південної Кореї після зіткнень на кордоні та повстань у Південній Кореї.
Північна Корея була підтримана Китаєм і Радянським Союзом, у той час як Південна Корея була підтримана Організацією Об'єднаних Націй, головним чином Сполученими Штатами.

Важливо відзначити, що в момент початку війни, Північна Корея вже була досить розвинена індустріально, тоді як Південна Корея була аграрною країною.

У квітні 1950 року Сталін дав Кіму Ір Сену дозвіл атакувати уряд на півдні за умови, що Мао Язе Дун (Китай) погодиться надіслати підкріплення у разі потреби.
Для Кіма це було виконання його мети по об'єднанню Кореї після її поділу іноземними державами.
Сталін дав зрозуміти, що радянські війська не будуть відкрито вступати в бій, щоб уникнути прямої війни зі США.

Нічого не нагадує?

Радянські генерали з великим бойовим досвідом Другої світової війни були відправлені до Північної Кореї як радянська консультативна група. Ці генерали завершили плани атаки до травня.

Початкові плани передбачали початок сутички на півострові Ончжин на західному узбережжі Кореї. Потім північнокорейці зроблять контратаку, яка захопить Сеул, оточить та знищить Південну Корею. Заключний етап буде включати знищення залишків уряду Південної Кореї і захоплення решти Південної Кореї, включаючи порти

Згідно з першим офіційним переписом 1949 р., населення Північної Кореї налічувало 9 620 000 чоловік,
При цьому війскові сили Північної Кореї налічували до 200 000 військовослужбовців, з
- 210 винищувачами і
- 280 танками, (274 танки Т-34-85),
- 200 артилерійських гармат,
- 110 штурмовиків,
- 150 винищувачів Як
- 35 літаків-розвідників.
На додаток до сил вторгнення у Півночі було 114 винищувачів, 78 бомбардувальників, 105 танків Т-34-85 та близько 30 000 солдатів, що перебувають у резерві у Північній Кореї.

Населення Південної Кореї оцінювалося в 20 мільйонів людей, а її армія була непідготовленою та погано оснащеною.
- 98 000 солдатів (65 000 бойових, 33 000 допоміжних),
- не було танків (вони були запитані у збройних сил США, але запити були відхилені)
- 22 літаки ВПС, (включаючи 12 літаків зв'язку і 10 Навчально-тренувальні літаки АТ-6.)

Великі американські гарнізони та військово-повітряні сили перебували в Японії, але тільки 200–300 американських солдатів перебували в Кореї.

Перевага сил була явно не на боці Південної Кореї.

Як тільки стало відомо про напад, Держсекретар Ачесон повідомив президента Трумена, що північнокорейці вторглися до Південної Кореї.
Трумен і Ачесон обговорили реакцію США на вторгнення і погодилися, що США зобов'язані діяти, порівнявши вторгнення Північної Кореї з агресією Адольфа Гітлера у 1930-х роках , і дійшли висновку, що помилка умиротворення не повинна повторюватися.

То була складна довга трирічна війна. Не описуватиму деталі, можете прочитати тут https://cutt.ly/BSaGyuP

Корейська війна була одним із найруйнівніших конфліктів сучасної епохи, внаслідок якої загинуло близько 3 мільйонів людей, а кількість загиблих серед цивільного населення була більшою, ніж у Другій світовій війні або війні у В'єтнамі.
Війна спричинив руйнування практично всіх великих міст Кореї, тисячі масових вбивств з обох сторін.

Після закінчення Другої світової війни Сполучені Штати уклали двосторонній союз з Південною Кореєю замість багатостороннього союзу з Південною Кореєю та іншими країнами Східної Азії.

Більше того, «союз США з Південною Кореєю, отже, виконуватиме три функції:
- По-перше, він служитиме частиною мережі союзів і військових об'єктів, призначених для протидії радянській загрозі в Тихому океані.
- По-друге, він стримуватиме другий напад Північної Кореї». , із сухопутними військами США, що служать «розтяжкою», що гарантує участь США.
- По-третє, це утримуватиме Південь від участі в авантюрах».

Сполучені Штати та Південна Корея є союзниками за Договором про взаємну оборону 1953 року.
Відповідно до угоди, військовослужбовці США зберігають постійну присутність на Корейському півострові.
https://cutt.ly/XSaGRMl

СТВОРЕННЯ ЕКОНОМІКИ ПІВДЕННОЇ КОРЕЇ

США зіграли важливу роль у відновленні Південної Кореї та набуття нею економічної сили, яку ми бачимо сьогодні

Економічний зліт Південної Кореї, сплеск швидкої індустріалізації та економічного зростання розпочався на початку 1960-х років під проводом військового уряду.

Протягом майже трьох десятиліть уряду, очолюваного військовими, економіка швидко трансформувалася в процесі, який іноді називають південнокорейським «економічним дивом».

В підсумку, Валовий внутрішній продукт Південної Кореї виріс у 31 000 разів (!!!) з 1953 року завдяки фінансової допомоги, технологіям, торговельній співпраці зі США, зростанню експорту, зростанню добробуту громадян та їх споживанню, конкурентоспроможності у важкій промисловості та побутовій електроніці

Для Порівняння ВВП Південної Кореї за роками:
- 1953 - $40,9 млн
- 1955 - $64 млн
- 1960 - $4 млрд (!)
- 1970 - $9 млрд
- 1980 - $65 млрд (!)
- 1990 - $293 млрд
- 2000 - $576,2 млрд
- 2010 - $1,1 трлн
- 2020 - $1,63 трлн

З 1945 по 1961 рік Корея не позичала грошей і не отримувала жодних іноземних інвестицій.
За критеріями Світового банку та неокласичної економічної теорії така ситуація є повною аномалією.

При цьому Корея отримала понад $3,1 млрд. доларів США як гранти від Сполучених Штатів за той же період .
У середньому за 16 років – $193 млн на рік (!)

Жодної іншої зовнішньої допомоги отримано не було.
Ця сума вдвічі більша, ніж країни Бенілюксу отримали за планом Маршалла, на третину більше, ніж отримала Франція, і на 10% більше, ніж Великобританія.

Гранти, отримані Кореєю з 1945 по 1961 рік, перевищують загальний обсяг кредитів Світового банку новим незалежним країнам (без урахування колоній).

Починаючи з 1962 року, Корея вже позичала, хоча й помірковано.
З 1962 по 1966 рік гранти США й досі становили 70% припливу капіталу, тоді як кредити становили 28%, а іноземні інвестиції - 2%.

Тільки з 1967 р. приплив капіталу складався переважно кредитів іноземних (переважно японських) банків.

А іноземні інвестиції стали значними лише наприкінці 1980-х, коли Корея успішно провела індустріалізацію.

Південна Корея стала конкурентоспроможною на світовому ринку автомобілів, кораблів, сталі та останнім часом побутової електроніки, що сприяло зростанню.
Країна також підтримує позитивне сальдо рахунку поточних операцій з 1998 року, після того, як раніше була в мінусі.

Що б підсумувати.

Головними факторами успіху Південної Кореї були:
1. Хоч як дивно, але зовнішня загроза з боку Радянського світу. Яка стала мотиватором для Західного світу захищати та допомагати
2. У Південній Кореї Демократія з'явилася лише у 1970-1980-ті та найбільші темпи зростання Економіки припадали на часи авторитарного правління
3. Важливим елементом успіху Південної Кореї був патронат, захист та підтримка з боку США та його союзників.
4. Та й гроші США та його союзників були тим фактором, який дозволив побудувати з аграрної найбіднішої держави сучасну технологічну економіку.
5. І, виявляється, без НАТО теж можна мати надійних та сильних союзників!;)

Якщо провести паралелі з Україною – їх безліч.
Але висновкам присвячу наступні тексти

П.С. Был в Южной Корее и немного там даже поработал в 2002-м во время Чемпионата мира по футболу. Был поражен этой страной и насколько там силен патриотизм и любовь к Родине. А как они болели за свою сборную, которая дошла до 1/2 финала!
Много интересных воспоминаний, может как-нибудь напишу.
После той поездки я понял, что заграницей жить не хочу)

Максим Яли полииолог

0

49

Исходя из оперативной обстановки на фронте можно сделать следующие выводы:

- оккупационные войска, теряя надежду на быстрое  окружение Киева, взятие Харькова, Чернигова,  Сум, Николаева,  все силы бросают на взятие Мариуполя;

- задача максимум в краткосрочной перспективе - выйти на административные границы Донецкой и Луганской областей,  попытаться окружить и уничтожить  группировку ВСУ;

- достижение поставленной цели позволит  рапортовать оболваненному населению  о выполнении основных задач "спецоперации";

- вторая задача-максимум - создать сухопутных коридор в Крым с оккупированных территорий. Единственным препятствием для этого  остаётся Мариуполь;

- шантажировать украинское руководство при помощи все более бесчеловечных террористических атак по гражданскому населению с как можно большим количеством жертв. Именно это и есть целью сброса мощнейшей авиабомбы на Драмтеатр в Мариуполе. Но и этот чудовищный  план провалился. Люди выжили и здание выдержало удар.

- путлер продолжает удерживать в заложниках 400 тысяч граждан Мариуполя , блокируя доставку гуманитарных грузов и создавая гуманитарную катастрофу в городе;

- параллельно уничтожается не только военная инфраструктура по всей стране, но и проводятся террористические атаки на гражданское население при помощи точечных  ракетных ударов. Задача - принудить Зеленского к капитуляции на выгодных путлеру условиях.

Подписывайтесь на мой тг-канал "Максим Яли ", чтобы получать оперативный анализ главных событий Украинской Отечественной войны.

Пост Максима Яли политолога

0

50

SPRAVDI:
🔴 Генштаб: Ворог зробив на Україну 1403 авіанальоти і завдав 291 ракетний удар

🔻 Ворог продовжує наносити ракетно-бомбові удари по об’єктах військової та цивільної інфраструктури, застосовуючи високоточну, за заявами рф, зброю та некеровані авіаційних бомб.

🔻 З початку бойових дій противник завдав 291 ракетний удар, застосовав 459 ракет наземного, морського та повітряного базування, провів 1403 авіаційних нальоти.

🔻 Основними наземними цілями російських загарбників стали українські міста та села, зокрема, об’єкти виробничої інфраструктури, школи, лікарні, національні історичні та релігійні святині, густонаселені житлові квартали.

🔻 Противник не відмовляється від наступу на Київ та намагається перегрупувати бойові підрозділи.

🔻 У напрямку на Бровари загарбник діє силами до трьох бригад. Намагається контролювати рубіж в районах населених пунктів Марковці, Заворичі, Рудня, Богданівка, Залісся, Михайлівка, Світильня, Перемога, Рудницьке, Великий Крупіль, Малий Крупіль, Петрівка. Активних дій війська окупантів не проводили.

🔻 На Поліському напрямку окремі підрозділи окупантів займають оборону у районах населених пунктів Поліське, Кропивня, Захарівка, Олива, Жовтневе, Озерщина, Липівка, Копилів, Мотижин, Бузова, Гореничі, Буча, Демидів.

🔻 У районі на північний захід від Чорнобиля загарбники розгорнули тиловий район угруповання військ Східного військового округу.

🔻 На Сіверському напрямку ворог силами окремих підрозділів Центрального воєнного округу намагається діяти в районах населених пунктів Любеч, Славутич, Ковпита, Золотинка, Мена, Ніжин, Браниця, Каліта, Богданівка, Лукаші, Ромни, Недригайлів. Активних наступальних дій не проводив.

🔻 Продовжується часткове блокування Чернігова, ворог обстрілює з артилерії густонаселені райони. Силами до трьох бригад  намагається утримувати оборонні позиції в районах населених пунктів Любеч, Михайло-Коцюбинське, Якубівка, Шестовиця, Золотинка, Ягідне, Лукашовка, Киселівка. Суттєвих змін у складі та характері дій ворога не відзначено.

🔻 На Слобожанському напрямку визначеними силами Західного воєнного округу активних наступальних дій не проводив, Намагається втримати позиції в районах населених пунктів Сватове, Ізюм, Петрівське, Гусарівка, Балаклія, Ліман, Малинівка, Кочеток, Безруки, Олександрівка, Велика Писарівка, Тарасівка, Олешня, Недригайлів, Ромни, Талалаївка.

🔻 У напрямку на Суми та Охтирку підрозділи зі складу 1-ї танкової армії противника активних наступальних дій не ведуть, зосереджують зусилля на блокуванні міста Суми. Ворог намагається здійснити підготовку до наступальних дій у напрямку на населені пункти Тростянець, Охтирка, Полтава, частиною сил - на Прилуки та Київ.

🔻 В районі Харкова підрозділи зі складу 6-ї загальновійськової армії та північного флоту активних дій не проводили. Основні зусилля окупантів зосереджувалися на блокуванні міста Харкова, знищенні його цивільної інфраструктури та веденні розвідки позицій Збройних Сил України. Зафіксовано проведення повітряної розвідки із використанням БпЛА “Орлан-10ˮ.

🔻 У напрямку на Ізюм ворог намагається діяти у районах населених пунктів Балаклея, Гусарівка, Волобуївка, Петрівське, Протопопівка, Савинці, Веселое, Ізюм, Сніжківка, Топольське, Бахтин, Капитолівка. Активних наступальних дій не відзначено, здійснюється перегрупування та логістичне забезпечення військ.

🔻 Ворог наніс ракетно-бомбові удари по позиціях Збройних Сил України у районі Кам’янки.

🔻 На Донецькому напрямку ворог діє в районах населених пунктів Борова, Терни, Новокраснянка, Первомайськ, Горлівка, Пантелеймонівка, Ясинувата, Донецьк, Оленівка, Новотроїцьке, Ольгинка, Володимирівка, Микільське, Павлівка, Пречистовка.

🔻 На Луганському напрямку противник намагався продовжити наступ на визначених напрямках та діє в районах населених пунктів Терни, Червонопопівка, на околицях Рубіжного, Кудряшівки, Пудрівки, Осколонівки, Бобрового, Жолобка, Молодіжного, Новоолександрівки, Попасної, Троїцького, Санжарівки, Лозового, Доломітного, Зайцевого, Шумів, Широкої Балки, Озерянівки.

🔻 Намагається вести штурмові дії та вогневі нальоти на переважній більшості напрямків. Основні зусилля зосереджує на спробах захопити населені пункти Сєвєродонецьк, Рубіжне, Попасна.

🔻 В районах населених пунктів Сиротине та Метьолкіне здійснював авіаційні удари по цивільних об’єктах.
У напрямку на Сєвєродонецьк ворог здійснив спробу проведення наступальних дій, успіху не мав, зазнав значних втрат та відступив.
В районі Рубіжного, за підтримки артилерії, продовжує закріплюватись у західних та північно-західних частинах міста, здійснив перегрупування, успіху не має.
На напрямку Первомайськ, Лисичанськ намагається здійснювати вогневий вплив на наші війська з метою стримування дій підрозділів Збройних Сил України.

🔻 Веде штурмові дії та вогневі нальоти на переважній більшості напрямків. Основні зусилля зосереджені на захопленні міста Вугледар та міста-героя Маріуполя.

🔻 На Приазовському напрямку противник протягом доби активних наступальних дій не проводив, обстрілював позиції наших військ в районах Гуляйполе, Степногірськ та Оріхів з використанням мінометів, ствольної артилерії та РСЗВ. Проводить перегрупування з метою недопущення прориву наших військ в напрямку Маріуполя.

🔻 На Південнобузькому напрямку ворог діє в районах населених пунктів Правдіне, Петровське, Новогригорівка, Новомиколаївка, Червоне, Грейгове, Михайло-Ларіне, Інгулка, Христофорівка, Мар’янівка, Новоолександрівка, Партизанське, Снігурівка, Калинівське, Біла Криниця, Кочубеївка, Високопілля, Нововоронцовка. Активних наступальних дій не веде, проводить перегрупування, розгортання резервів, поповнення боєприпасів.

🔻 У напрямку на Кривий Ріг зупинений та закріплюється в районах населених пунктів Красновка, Пригір’я, Заградовка, Архангельське, Князівка, Високопілля, Мала Шестерня, Петровка, Нововоронцовка та намагається здійснити підготовку до наступальних дій.

🔻 На Волинському напрямку суттєвих змін у обстановці не відбулось.

🔻 В ході ведення бойових дій противник продовжує зазнавати значних втрат в особовому складі та техніці. Для прийому поранених військовослужбовців окупаційних військ використовується мережа закладів охорони здоров’я міста Гомель та Гомельської області білорусі. Щоб лікувати окупантів, використовуються лікарні, що мають у своєму складі операційні відділення. Планові операції для цивільного населення не проводяться.

🔻 Щоб поповнити втрати угруповання Східного воєнного округу на територію білорусі перекинули окремі підрозділи 155-ї окремої бригади морської піхоти (Владивосток) та 40-ї окремої бригади морської піхоти (Петропавловськ-Камчатський).

0

51

Из ФБ

Цветочно-конфетный период войны закончился

Лилипутинские мрази начали массово убивать мирных украинцев.
Они стреляют теперь не только подло ракетами и бомбами, но и в упор.

Лилипутинцы звереют.
Звереют от своей беспомощности и поэтому вымещают злобу на мирных людях.

Армия РФ готовится усилить обстрел Украины со своей территории и из Белоруссии.

НАТО продолжает болтать о нежелании воевать с РФ и закрывать украинское небо.
Европейцы и американцы думают, что война где-то далеко и их не сильно-то касается. А Путину этого только и надо, чтобы безнаказанно бомбить украинские города и убивать мирных граждан.
Одновременно угрожая миру ядерным оружием или подрывом ядерных объектов.

Лилипутинская РФ сейчас стала государством-террористом номер один нашей планеты.
Да, пока она не совершила еще ни одного массового убийства в ЕС или США. Путин прекрасно понимает, что в этом случае мгновенно прилетит ответка, которая не оставит ему ни одного шанса высунуть нос из бункера.

Но когда труса загоняют в угол, он способен на самые безумные поступки. Поэтому, если Запад не хочет увидеть теракт в виде «грязной ядерной бомбы» или химического оружия в исполнении лилипутинских спецслужб, остановите их сейчас.
Потом на ваших руках будет кровь не только тысяч украинцев, но и тысяч своих мирных жителей.
Я понимаю, что ваши экономики страдают от высоких цен на сырье. Но вы платите лишь небольшим ухудшение комфорта. А украинцы ежедневно платят своими жизнями.
Это несопоставимые понятия – комфорт против жизни.

НАТО – закрывайте небо над Украиной, или будьте готовы увидеть лилипутинских террористов у себя дома.

ООН – выгоните РФ из Совета безопасности. Государству-террористу нет места в этом ключевом органе.

Цветочно-конфетный период войны закончился...

0

52

Настав час пояснити !!!

Потрібно зрозуміти найголовніше...
Почніть правильно розуміти слово "БІЖЕНСТВО"!
Це не означає, що ви приїдете і вам відразу дадуть паспорт, дозвіл на проживання і т.д.
Біженство має на увазі "Ви біженець, шукаєте захисту, безпечне місце". Ось тільки це Ви й отримаєте. Довести Факт біженства та отримати вже сам статус, на жаль, дуже і дуже складно.
Можна це зробити швидко і з гарантією тільки якщо ПРЯМО ПО ВАШОМУ ДОМУ був обстріл, що загрожує саме вашому життю! На жаль....
Статус біженства ОБМЕЖУЄ ПОВНІСТТЮ ВАШЕ НОРМАЛЬНЕ ЖИТТЯ !!!!
Ви НЕ МОЖЕТЕ повернутися додому в Україну НАВІТЬ через місяць\два\три\рік\два і тд. (якщо ж Ви порушите це правило, Вам анулюють статус і так само буде вважатися, що Ви обдурили\скористалися Польщею чи іншою країною) Але й у майбутньому можете забути про відвідання країн ЄС.
І підведу підсумок:
Чи варто на кордоні зараз говорити, що Ви "Біженець"?
Вкрай НЕ РЕКОМЕНДУЮ !!!
Зараз можна проїхати  кордон:
1.БЕЗ ВІЗИ
2.БЕЗ запрошення на роботу
3.БЕЗ Закордонного паспорту !!!

Як тоді бути, якщо не просити біженства?
Вихід дуже простий, як і всі приїжджати ... жити, працювати. (Єдиний нюанс, якщо Ви без закордонного паспорта, Вам потрібно протягом 14-ти днів з'явиться в консульство і ТУТ вже в місті якому зупинитесь, замовити закордонний паспорт)
А як мені впоратись із цим? Я мати з двома/ трьома дітьми!
Нині наш народ дуже і дуже згуртований.
ВСІ ДУЖЕ СИЛЬНО ДОПОМАГАЮТЬ ВСІМ БЕЗКОШТОВНО!!!!
Вас БЕЗКОШТОВНО довезуть у будь-яке місто, куди Ви захочете переїжджати.
Вас безкоштовно нагодують!
Вас безкоштовно заселять (на деякий час, як мінімум).
А далі- вже берете в свої руки своє нове життя і живете повноцінним життям (БЕЗ ОБМЕЖЕНЬ як за фактом біженства)

Все буде Україна! Миру нам усім!

0

53

- Коллега позвонила в пять утра. Срывающимся голосом объявила о начале войны и допустила, что часть детей придет в школу. Я пообещала все уладить, а сама сделала себе подарок. Вернулась в постель, укрылась одеялом и прожила еще десять минут в мире. Представила, что сейчас обычное февральское утро. Четверг. После шестого урока - соревнования по баскетболу. Родительское собрание в седьмом классе «Е». Дебаты на тему бординговых школ.
Потом встала и умылась холодной водой. Стала собираться на работу…

- Муж разбудил в 05:05. Он стоял у кровати на коленях, целовал мои руки и плакал. Сказал, что началась война, попросил собрать детей и вещи. Мой сон будто кто-то обрезал до кости. Твердо решила, что никуда не поеду. Буду рядом с ним. Любимый судорожно обнял, достал из шкафа военную форму, надел бронежилет и ушел.

- О случившемся узнала в начале девятого. Накануне работала до ночи, поэтому моя война началась на три часа позже. Некоторое время расхаживала по квартире, считая шаги. 8-5-8. Отмечала каждую мелочь: отошедший плинтус, потерянную заколку, чайное пятно на подоконнике. Почему-то стало стыдно за не выстиранную весеннюю куртку. Мысли расползались. Соседи сносили в машину пожитки. Просили поливать цветы.

- Проснулась от взрывов. Сперва закралась мысль – гром, но потом поняла, что рановато для весенних ливней. Всю ночь беспокоился кот. Кричал, прятался в шкаф, рвал когтями подушку. Носился по дому и постоянно бегал к входной двери. Под утро затих, но как потом выяснилось - навсегда. Кот был молодым и здоровым. Видимо, сердце не выдержало предчувствий…

- Война меня застала на дежурстве. В послеоперационных палатах не температурили, крепко спали. Пятерых готовили к выписке. Неожиданно у санитарки затанцевал в кармане телефон, и она отправилась вздыхать в предбанник. Зашла сама не своя, бледная, будто напудренная рисовой пудрой. Неуверенно села, бережно пристроила отекшие за ночь ноги и произнесла страшное: «Война».

- Я бегал на стадионе, когда увидел свирепствующих беспилотников. В ту же минуту понял: уроки опять отменяются. Интересно, в этом году закончу девятый класс?

- 24 февраля мне исполнилось 44 года. Проснулась привычно по будильнику, потянулась к мужу, но у него дрожали руки и подбородок. Прежний мир рухнул. Все стало неважным: сырники, которые собиралась печь, новая книга (осталось только углубить любовную линию), мечта отдохнуть осенью в турецком отеле «Марко Поло». Неважным стало покупка пальто, интервью, запланированное на вторник, субботний поход в кино и визит к логопеду (Тоня не выговаривает «ш», «с», «р»). Все вытеснило одно тяжелое слово. Казалось бы, всего пять букв, два коротких слога, а горя на целую вечность.

Война застала нас врасплох. Одних в постели, других – в дороге, третьих – в родзале. Она нашла нас дома, на работе, в отпуске, в гостях. В момент грудного кормления, цветных сновидений, чистки зубов, йоги, молитвы, занятия любовью.

Победа наступит точно так же: оглушительно.
На рассвете, в полдень, глубокой ночью. Посреди улицы, поля, двора. На круговом перекрестке, в окопе, в тракторе, за столом. Среди недели… Среди друзей…

Мир неизбежен.
Мир обязателен.
Еще совсем немного, и наступит мир!

Источник: https://t.me/vgorode_kharkiv

0

54

🙄 В Україні скінчилися перші «кадирівці». Але скоро обіцяють завезти нових

Про великі втрати бійців Рамзана Кадирова та їх повернення у Чечню пише «Радіо Свобода» з посиланням на контррозвідників Служби безпеки України.

🔻 За час перебування в Україні кадирівці втратили сотні бійців і 13 березня повернулися у Грозний.

«26 лютого на українську землю в районі гостомельського аеропорту при спробі десантної операції спробували зайти 450 «кадирівців». Не вийшло. Частина все ж змогла висадитися з одного з літаків і була обстріляна прямо на злітній смузі. Загальні втрати бійців Кадирова за період з 26 по 28 лютого склали декілька сотень бійців», — розповів «Радіо Свобода» співрозмовник в контррозвідці СБУ.

🔻4 березня прибув ще один загін військ нацгвардії Чечні — близько 1200 людей. Свій табір «кадирівці» облаштували у лісі під Бородянкою. Як стверджують в СБУ, однієї ночі в таборі було підірвано боєкомплект, частина бійців загинули.

«З того часу вони почали діяти обережніше і розбилися на декілька груп. Та участі безпосередньо у боях не брали, а займалися лише тим, що «кошмарили» місцеве населення в районі Бородянки, Бабинців, Катюжанки та аж до Лютіжа. Паралельно знімаючи різноманітні відео для соцмереж», — кажуть в контррозвідці СБУ.

🔻 За повідомленням уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової, «кадирівці» зокрема захопили психоневрологічний інтернат у Бородянці в Київській області, де на той момент перебували 600 людей.

🔻 Зрештою, за даними контррозвідки СБУ, 13 березня їх вивели з території Київської області через Білорусь і далі повітряним транспортом до Чечні. Водночас Рамзан Кадиров днями заявив, що відправляє в Україну ще тисячу своїх бійців.

— Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Нехай їдуть. Зустрінемо

Джерело: ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ

К чату "Будни ап..." 2.0 Война-2022 (ч.3) - архив хроник журналиста

Отредактировано Алла (2022-03-21 01:28:10)

0

55

Минутка юмора

Оголошення на паркані. Куплю 2-3 полонених москалів для роботи на городі у весінньо-осінній період .

***
Яким вже треба буде ідіотом, щоб тебе одночасно засудили і Папа Римський, і таліби

***
Російські війська спантеличені - їм обіцяли квіти, але не уточнили, що на могилу.

**
- Як українці називають російський спецназ?
- «Котлета по-київські».

***
Донька в Німеччині почула, як начальник російського Генштабу похвалився, що їхня армія «стрімким рейдом просунулась углиб на 12 кілометрів». «Тю», каже: «Я за день із собакою більше нагулюю».

***
Москалі помирають тут на годину раніше, ніж вдома… Дивись. Він о12:00 виїхав і тут об 11:40 загинув. Прямий портал в пекло.

***
Ферма з вирощування раків закуповує тушки окупантів, дрібний та великий опт. Можливий самовивіз.

***
Країна, на гербі в якої курка, ніколи не переможе країну, на гербі в якої виделка.

***
Новий пароль українця:
«Я сиділа у крамниці, у своїй новій спідниці, їла стиглі полуниці, їх мокала в цукорницю, що купила у крамниці біля Укрзалізниці. Потім взяла паляницю, і чорницю, і суницю, перекинула рушницю й надіслала блискавицю прямо ворогові в пицю».
**

У полоненого мокшанина наші запитали: «хочеш питки?». Помер від страху. Мова таки має значення!!!
***

Названа основна причина втрат у російській армії – це вигорання на роботі.

**
- Доктор, у мене комплекс Наполеона.
- З чого ви взяли?
- Дуже хочу Москву спалити!

**
Привезли в росію тіло солдата. Родичі цікавляться, чому помер, відповідають, що від короновірусу, а чому без голови? Новий ірпінський штам…

***
Українці почали давати хабарі за вступ до тероборони.

***
Київ прийняв два Майдани, два фінали Євробачення, один фінал Ліги Чемпіонів і має прийняти фінал російської федерації.

А де можна почитати новини про ковід? Хочу трохи розлабитися.

***
У московському банку
- Ви доллари прадайотє?
- Нєт, паказиваєм.
- Красівоє...

***
Лікарка у військкоматі: "Як служити, так усі хворі, а як воювати, то всі здорові…"

0

56

К чату "Будни ап..." 2.0 Война-2022 (ч.3) - архив хроник журналиста

Оперативна інформація від Генштабу станом на 18.00: 👇

🔹За дві доби боїв безповоротні втрати противника склали понад 200 осіб, решта деморалізовані та відмовляються брати участь у бойових діях.

🔸Захисники України надійно утримують рубежі оборони, зосередивши головні зусилля довкола стратегічно важливих міст -  Києва, Чернігова, Харкова, Маріуполя, Миколаєва, та змушують ворога відмовитися від продовження наступу.

🔹Противник не виконав поставлені кремлівським керівництвом завдання: оточення Києва, вихід на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей і встановлення контролю над лівобережною частиною України.

🔸Ворожа розвідка визнала, що встановити проросійську владу на тимчасово підконтрольних окупантам територіях є неможливим.

🔹У тимчасово окупованому Криму окремі підрозділи морської піхоти окупантів втратили до 90% особового складу, резервів для відновлення втрат немає.

🔸Ворог намагається укомплектувати роти для відправки в Україну за рахунок відряджених з інших військових частин. У цих підрозділах понад 20 осіб написали рапорти про відмову брати участь у війні проти України, до «відказників» застосовуються репресивні методи впливу.

🔹Протягом останніх днів на Миколаївському напрямку ворожі підрозділи зазнали суттєвих втрат.

🔸До Луганської обласної лікарні щодня прибувають рефрижератори з вантажем «200». Це тіла солдат 2-го армійського корпусу, який має значні втрати. Біля райвиконкомів вишикувались черги родичів загиблих за довідками по смерть.

🔹Не маючи успіхів у відкритому бою, окупанти продовжують терор місцевого населення. За допомогою пропагандистських сюжетів противник намагається сформувати картинку лояльного ставлення місцевого населення до окупаційної влади.

🔸У населених пунктах на Чернігівщині російські загарбники намагались роздавати «гуманітарну допомогу». Місцеві жителі навіть під тиском з рук ворога нічого не взяли. Схожі заходи ворог намагається проводити і в Київській та Херсонській областях.

InfoFakt Україна

Отредактировано Алла (2022-03-21 01:26:33)

0

57

❓ Евгений, как Вы относитесь к тому, что многие сейчас считают русский язык вражеским, а тех, кто им пользуется – враги?

Отвечу как русскоязычный украинец. Мое мнение субъективно.

Думаю, что многие в угаре злобы начинают искать ведьм в темноте. Гонение на язык – явный перебор. Напомню, что это есть первый шаг к нацизму, с которым мы тут как бы боремся

Я не поддерживаю идею сделать русский язык вторым государственным, но присваивать ему клеймо «вражеский» тоже не буду, и не поддерживаю ✋

Я разговариваю на русском всю свою жизнь, по одной причине – все мое окружение говорит на русском. Так издавна сложилось в Киеве. Честно говоря, я никогда не сталкивался с тем, что это плохо или как-то вредит Украине и ее народу.

❗️ Сейчас на фронте за Украину плечом к плечу воюют и русскоязычные и украиноязычные, для них нет этой проблемы. Так и вы, не подливайте масло в огонь вражды! Друзья, ну мы же гостеприимная и мудрая нация, нам негоже так себя вести.

Искренне, мне бы очень хотелось, чтобы конфликты разрешились только из-за того, что все будут говорить на украинском. Я б був перший, хто почне розмовляти на рідній мові 💙💛

Слышу от украинцев слова "россия заканчивается там, где закачивается русский язык" - как аргумент всем говорить на украинском. Вот только эти слова сказал путин, то самый, кто напал на Украину. 🤬 Мне кажется, что аргументировать себя словами агрессора - неадекватно. Именно он хотел внести вражду среди нас! Получается, что он таки добился своего?! А мы, как стадо ссоримся из-за языка??

Друзья проблема не в языке, а в агрессии людей и неприятии инакомыслящих, и в этом плане мы можем стать похожими на таких же агрессоров

Давайте вместо претензий к языку, сплотимся и выбьем орков с нашей земли

P.S.
Обратите внимание, как этот пост, который можно сократить до "давайте любить и уважать друг друга" вызвал бурю негатива и неприязни.  И пока мы будем вот так вот ругаться - враг будет побеждать

Давайте любить и уважать друг друга 💙💛

Евгений Дейнеко

0

58

К чату "Будни ап..." 2.0 Война-2022 (ч.3) - архив хроник журналиста

Як розпізнати фейк

Центр протидії дезінформації при РНБО України нагадує прості та ефективні правила інформаційної гігієни.

Як не потрапити на гачок дезінформації та розпізнати фейк
✅Перевірте інформаційний ресурс, що поширює інформацію
🔺Намагайтесь користуватися лише перевіреними та офіційними джерелами інформації

✅Зверніть увагу, чи відображає заголовок суть повідомлення
🔺Більшість фейкових новин мають маніпулятивний заголовок, який не відповідає змісту повідомлення

✅CAPS LOCK, знаки оклику!!!, “100% інфа”, “терміновий репост” - ознаки фейковості
🔺Надавайте перевагу нейтральним повідомленням без емоційного забарвлення

✅Якщо інформацію повідомляє анонім або взагалі відсутнє посилання на джерело, інформації довіряти не слід
🔺Завжди ставте собі запитання: “Хто повідомив цю інформацію?”

✅Використання оціночних суджень - “нахабно заявив”, “щиро запевнив”, “підозріло”
🔺Велика кількість емоційно забарвлених прикметників - ознака маніпуляції   

Не дайте себе обдурити!
Боремо #інфотерор!

0

59

К чату "Будни ап..." 2.0 Война-2022 (ч.3) - архив хроник журналиста

Дякуємо всім, хто забезпечує наш мир та життя під час війни!

Центр протидії дезінформації при РНБО України дякує від імені всіх українців не лише нашим військовим, які забезпечують мирне небо, а й всім тим, хто в умовах війни продовжує забезпечувати життя наших громадян!

Ми дякуємо працівникам сфери охорони здоров’я, залізничного та муніципального транспорту, правоохоронцям, працівникам банківських установ, освіти, органів державної влади,  державних і комунальних закладів!

Також ми дуже вдячні керівникам і працівникам приватного бізнесу, які забезпечують цілодобову роботу маленьких магазинчиків і великих супермаркетів, автозаправок, аптек, працівників сфери логістики, перевезень і зв’язку, будь-якого дрібного та великого виробництва, хлібопекарень і організацій, що постачають питну воду!

Ми висловлюємо безмежну подяку всім підприємствам і приватним компаніям, які не лише забезпечують життя цивільних, а й допомагають зараз військовим!

Низький вам уклін за вашу роботу!

Разом переможемо!

Слава Україні!

0

60

К чату "Будни ап..." 2.0 Война-2022 (ч.3) - архив хроник журналиста

❗️Шановні представники українських ЗМІ!

☝🏻Центр протидії дезінформації при РНБО України закликає бути виваженими у підготовці новин, а  також уникати додавання до матеріалів своїх припущень і прогнозів для збільшення аудиторії. Зараз це не на часі!

🔺Минув майже місяць війни. Попереду ще невідомо скільки часу та подій, що сколихуватимуть Україну та світ. Але ми всі маємо залишатися професіоналами і не бігти за цифрою, забуваючи її ціну.

Просимо:

❗️Перевіряйте інформацію перед тим, як її озвучувати/описувати. Поспіх - поганий товариш правди.

❗️Не афішуйте подробиць обстрілів та місць перебування мирного населення. Ворог все чує і бачить.

❗️Не дезінформуйте заголовками. Інформації сьогодні стільки, що люди часто не доходять до суті новини, зупиняючись на першому реченні.

❗️Працюймо на совість і на державу, а не проти неї. Ми всі зараз єдине інформаційне військо.

🙏🏻Репостимо одне одного чесно, користуймося матеріалами, не забуваючи вказувати авторство та першоджерела.

💪🇺🇦Боремо ворога та #інфотерор разом!

0